SpaceX dünyanın en güçlü roketi Falcon Heavy’i uzaya fırlattı

SpaceX dünyanın en güçlü roketi Falcon Heavy’i uzaya fırlattı

SpaceX dünyanın en güçlü roketi Falcon Heavy’i uzaya fırlattı

Elon Musk Teslasını Uzaya fırlattı…

Ancak sonuç beklenildiği gibi olmadı…

ABD merkezli uzay aracı ve roket üreticisi SpaceX şirketinin kurucusu Elon Musk’ın girişimiyle yapılan dünyanın en güçlü roketi Falcon Heavy, Florida eyaletindeki Kennedy Uzay Üssü’nden geçen hafta uzaya fırlatıldı. Rekor fırlatılışın tel başarısız yanı olan son roketteki hatanın nedenini Musk Twitter’da açıkladı.

Geçen haftaki fırlatmada roketlerden biri başarı ile ayrılamadı Musk söz konusu başarısızlığun neden kaynaklandığını kişisel Twitter hesabından yaptığı paylaşım ile açıkladı.

Musk hatanın neden kaynaklandığı ile ilgili gelen srouya şu yanıtı verdi: “Üç motorun ateşlenmesi gereken sistemde, iki motoru yeniden ateşlemek için yeterli yakıt sıvısı kalmamıştı. Düzeltilecek sorun açıkça ortada”

Tesla’nin üst düzey yöneticisi ve SpaceX’in kurucusu milyarder iş adamı Elon Musk’a ait Falcon Heavy füzesi, Florida eyaletindeki Kennedy Uzay Merkezi’nden sorunsuz bir şekilde fırlatılmıştı Rekor fırlatılışın en ilginç yanı ise uzaya gönderilen Tesla model otomobildi.

Musk kişisel Instagram hesabı üzerinden uzay boşluğundaki otomobilden yeni bir kare paylaştı. Musk’ın bu paylaşımı 8 saate 1 milyonun üzerinde beğeni aldı.

Zira SpaceX şirketinin ürettiği Falcon Heavy isimli roket, ayrıca Musk’ın Tesla spor arabasını da uzaya taşıdı.

https://www.instagram.com/elon_musk_official/

admin

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: