Lily Camera

Havaya Atınca Çalışan Ve Sizi Takip Etmeye Başlayan Drone: Lily Camera

İnsansız hava aracı (İHA), genel olarak bilinen adıyla drone (Türkçesi yerden kumandalı hava aracı–dron diye okunur)

uzaktan kumanda edilen bir tür uçaktır. İHA lar iki sınıfa ayrılır: İlki uzaktan kumanda edilerek uçan diğeri ise kendiliğinden belli bir uçuş planı üzerinden otomatik olarak hareket edebilen uçaklardır. Keşif amaçlı üretilen İHA lar günümüzde birçok saldırı görevinde de kullanılmaktadır. Militanlara karşı birçok başarılı saldırı gerçekleştiren bu hava araçları çoğu zaman sivil hedefleri de vurarak insan ölümlerine neden olmaktadır.

İHA lar bunun yanında son zamanlarda yangın söndürmek amaçlı olarak da kullanılmaktadır. Bu araçlar genellikle normal savaş uçakları için zor, kirli ve tehlikeli görevlerde kullanılır.

Ancak son dönemlerde reklam ve fotoğraf sektöründe de kullanılmaya başlanan dronlar artık sportif faaliyetleri de görüntülemek için kullanılır hale geldiler.

Lily Camera adını taşıyan bu drone’nu bir tuş ile aktif ederek havaya attığınız anda motorları çalışmaya başlıyor ve yükseliyor. Daha sonra kolunuza saat gibi takacağınız takip cihazını takip ederek o cihazın bulunduğu yönde 1080p’de 60fps, 720p’de 120fps kayıt işlemine başlayan drone özellikle sportif faaliyetler ile uğraşanların ilgisini çekeceğe benziyor.

Verdiğiniz komutlara göre arkanızdan, yanınızdan takip edebilen Lily Camera, isterseniz önünüze geçerek de görüntü kaydedebiliyor. Bunun yanı sıra loop denilen, sizin etrafınızda daire çızerek de filmlerde gördüğümiz çekim hissini kullanmanızı sağlayan bu drone’da fotoğraf çekme özelliği de bulunuyor.

12MP çözünürlüğünde fotoğraf çekimi yapabilen Lily Camera ile oldukça güzel fotoğraflar da çekebilmeniz mümkün hale geliyor. Özellikle extreme sporlarda kullanılması gayet zevkli olacağını hissettiren Lily Camera bunu tanıtım videosuna da yansıtmış.

 

admin

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.