Tek kişilik arabalar

Artık tek kişilik arabalara trafikte sıkça rastlayacağız diyebiliriz . Renault twizy tek kişilik yeni konsept aracıyla buna ilk örnek diyebiliriz. Dünyanın kaynaklarını verimli kullanmak adına dizayn edilen renault twizy aslında sessizde olsa trafikte devrim yarattı.

ima_colibriBöylece Almanya tek kişilik araç üretiminde düğmeye bastı. Özellikle kalabalık metropollerde kullanılmak üzere dizayn edilen, IMA’ nın geliştirdiği Colibri nin deneme üretimine ve ön sipariş alımına bu yıl başlanacak. Bireysel kullanımları ve filo şirketlerini hedefleyen Colibri oldukça küçük ve kullanışlı ölçüler sahip. 2,74 metre uzunlukta, 1,22 m genişlikte ve 1,37 m yükseklikte olan araç 440 kilogram ağırlığa sahip. Satış fiyatı 12.500 USD olarak belirlendi. Aylık akü kiralama bedeli ise 45 USD olacak. Colibri’nin özelliklerine en yakın araç olarak elektrikli Renault Twizy’nin baş rakip olması bekleniyor.

Elektrikle aracın motorun gücü 50 kw. Arkadan çekişli olan araç 10 saniyede saatte 100 km hıza ulaşıyor. Maksimum hızı ise 120 km. IMA firması 2,5 saatte şarj olabilen bir aküyle 110 km yol yapılabileceğini belirtiyor.

 

admin

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.